برنامه ریزی تولید

تولید مهم ترین فعالیت هر واحد صنعتی و زمینه ساز کسب درآمد در این دسته از واحد ها است با توجه به اهمیت تولید دراین دسته از واحد ها لازم است تا مدیریت بر فرآیند تولید بررسی و نظارت دقیق داشته باشد

برای بررسی و نظارت بهتر بر تولید وهمچنین بهبود سطح کیفیت، کارایی و اثر بخشی ان نیاز است تا مدیریت برنامه ای جامع و منسجم برای تولید یک محصول از ابتدای شروع فرایند تولید تا انتهای ان را مد نظر داشته باشد یک چنین برنامه ریزی مدیریت را قادر خواهد ساخت تا بهترین استفاده را از منابع سازمان و نیروی انسانی ان داشته باشد و همچنین به کارمندان این امکان را می دهد تا کارا تر و هدفمند تر عمل کنند همچنین کیفیت محصول تولید شده را نیز افزایش می دهد و این امر رضایت مشتریان را به ازمغان می آورد.

همچنین مدیریت باید قادر باشد تا با طراحی یک درخت محصول فرآیند تولید محصول خود را برای کارکنان شبیه سازی کند طراحی درخت محصول به مدیران این امکان را می دهد تا در هربخش از فرایند تولید کیفیت طول اندازه شرح و واحد اندازه گیری و موارد دیگر را برای محصول تولید شده دران مرحله خاص تعبیه کند که در اصطلاح به ان شرایط کنترلی محصول می گویند تعریف شرایط کنترلی برای محصولات نیمه اماده شده در واقع گامی برای تولید کارا و با کیفیت بالای یک محصول است.

با گسترش نرم افزارها همانند بخش های مختلف شرکت ها بحث مدیریت تولید نیز مورد تحول واقع شد وشرکت های  نرم افزاری وارد این حوزه شدند.یک نرم افزار مناسب و قوی برای مدیریت تولید باید بتواند به مدیریت امکان برنامه ریزی دقیق زمان اغاز و پایان هر برنامه دستگاه های ازاد در هر زمان و همچنین ایجاد درخت محصول را برای هر محصول خاص بدهد تا مدیریت بتواند به درستی از همه ی ظرفیت کارگاه تولیدی اش استفاده کند.

در سیستم یکپارچه مدیریت واحد های تولیدی این امکان وجود دارد که مدیر تولید دستور تولید را صادر کند ماشین آلات و نفرات مشغول به کار را مورد بررسی قرار دهد و برای ساعات ازاد ایشان نیز برنامه ریزی کند همچنین شما قادر خواهید بود تا بواسطه ی تعیین یک ساعت کاری استاندارد برای هر محصول مقدار راندمان و بازده کارمند خود را برای تولید یک محصول بدست اورید و نیروهای با راندمان بالاتر را برای تولید یک محصول به کار بگیرید این اطلاعات در سیستم ذخیره خواهد شد و قابلیت مقایسه ای بسیار مناسبی برای مدیر به منظور قیاس کارمندانش فراهم می آورد.

در سیستم یکپارچه یک بخش مهم برای درخت محصول در نظر گرفته شده است و درخت محصول با جزئیات لازم و شرایط کنترلی مد نظر در سیستم تعریف خواهد شد.

 اما نکته ی مهمتر نرم افزار که در این بخش نیز باید به آن توجه کرد بحث یکپارچگی نرم افزار است. همانند سایر بخش های سیستم یکپارچه  بخش مدیریت تولید نیز به سایر بخش ها مرتبط است لذا وقتی مدیریت دستور آغاز عملیات تولیدی را می دهد این دستور از طریق سیستم یکپارچه به واحد انبار نیز می رود و مواد اولیه لازم را درخواست می کند و بعد از انبار کنترل کیفی در جریان تولید قرار خواهد گرفت این روند تا اتمام فرایند تولید صورت خواهد پذیرفت با وجود این ویژگی شما قادر خواهید تا تمام بخش های شرکت خود را به تولید متصل کرده و فرایند تولید را به بهترین شکل تکمیل نمایید.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید