بودجه ریزی

بودجه بدون شک یکی از بهترین ابزار های کنترلی برای مدیریت محسوب می شود از مهمترین مزیت های بودجه می توان به مجبور کردن مدیریت به برنامه ریزی اشاره کرد. برنامه ریزی برای یک واحد تجاری باعث افزایش نظم و کارایی خواهد شد.

همچنین می توان از بودجه به عنوان راهنمایی برای عملیات طی دوره استفاده کرد. تعیین مقدار فروش یا ایجاد تراز نامه بودجه شده عاملی راهنماست برای آنکه مدیریت اهداف خود را بداند و راهکار و برنامه برای رسیدن به این اهداف به کار ببندد، در شرکت های بزرگ سهامی برای ارائه اطلاعاتی صحیح به منظور جلب نظر بازار و کسب سرمایه بیشتر ارقامی مانند سود سهام تقسیمی  (DPS)یا سود هر سهم (EPS)  را نیز برآورد می کنند که این براورد ها مبتنی بر بودجه های تنظیم شده در ابتدای دوره توسط مدیریت است.

از نکات مهم دیگر در مورد بودجه بحث پاسخ خواهی از مدیران و مبحث ازریابی عملکرد است بودجه به عنوان مبنایی برای برنامه های اتی نشان می دهد که مدیریت تا چه حد در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است وتا این برنامه ها تا چه اندازه موفق بوده اند از دیگر بحث ها در مورد بودجه بندی می توان به بهبود ارتباطات بین بخش های مختلف اشاره کرد

اما بودجه با تمام مزایایی که داراست محدودیت هایی را نیز شامل می شود مثلا بودجه از لحاظ علمی دقیق نبوده است و حاوی قضاوت های شخصی است و همچنین به دلیل اینکه پیش بینی است ممکن است به علت تغییرات و نوسانات در محیط تجاری شرکت به واقعیت نپیوندد یا انحراف بزرگی در ان روی دهد یا از سویی ممکن است مورد بی توجهی مدیران قرار بگیرد

البته موارد فوق دلائل قانع کننده ای برای کنار گذاشتن بودجه نیستند و مدیریت کارا قطعا به سمت بودجه بندی گام بر خواهد داشت تا با برنامه ریزی منسجم مجموعه تحت رهبری را به سمت اهداف از پیش تعین شده پیش ببرد.

در سیستم یکپارچه سعی کرده ایم تا بخشی را به بودجه بندی اختصاص دهیم چراکه با توجه به مزایای گفته شده بودجه یکی از نیاز های مشتریان ما خواهد بود

در بخش بودجه بندی سیستم یکپارچه، جداول بودجه و تعدادی از فرمول های مالی مرتبط (بطور مثال خالص ارزش فعلی جریان های نقدی اتی) را برای مدیران مالی و مدیران عامل شرکتها ایجاد کرده ایم سیستم قادر خواهد بود تا بخش های مختلف بودجه جامع اعم از بودجه ی عملیاتی و بودجه مالی را را با توجه به ارقامی و اطلاعات پیش بینی شده توسط مدیران سطوح مختلف بودجه را طراحی و ایجاد و گزارش نماید و به شما در ترسیم مسیر فعالیت تان در طی یکسال مالی کمک کند.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید