تضمین کیفیت

امروزه اهمیت کنترل کیفیت بر کسی پوشیده نیست یک کنترل کیفیت هوشمند وموثر می تواند بر جنبه های مختلفی از یک سازمان و یک واحد تولیدی اثر مثبت بگذارد.

در نگاه نخست شاید کنترل کیفیت یک هزینه به حساب بیاید اما اگر به طور دقیق تر به آن نکاه کرد می توان گفت کنترل کیفیت یک سرمایه گذاری بسیار مهم است. مدیریت می‌تواند از طریق کنترل کیفیت موارد ورودی (خریداری شده) و تولید شده را مورد بررسی قرار دهد و به سمت سود بالاتر حرکت کند. بطور مثال یک کنترل کیفی قوی باعث کسب رضایت مشتریان می شود و این امر خود به بهبود نام تجاری شرکت کمک شایانی میکند و در نتیجه شرکت با مشتریان بیشتری روبرو خواهد شد و این امر درآمد واحد را افزایش می دهد همچنین باعث بهینه تر مصرف کردن منابع می شود که در واقع باعث کاهش در هزینه های سازمان می‌شود البته کنترل کیفیت فقط هزینه های مواد مستقیم شرکت را کاهش نمی دهد بلکه دیگر هزینه ها مثل تولید محصول ناباب و خرید کالاهای نامرغوب را نیز کاهش می دهد.

کارشناسان از علل پایین بودن سطح کیفیت کالا و خدمات تولید شده را، اهمیت ندادن به کنترل کیفی می‌دانند. از دلایل این بی اهمیتی، زمان بر بودن و حجم بالای اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت کیفیت کنترل است. عدم استفاده از سیستم های کنترل کیفیت موجب کاهش کیفیت و در نتیجه باعث نارضایتی مشتریان می‌شود که این امر باعث بالا رفتن هزینه می‌شود. به همین خاطر استفاده از یک سیستم کنترل کیفیت هم به صرفه جویی در هزینه ها کمک میکند و هم باعث رضایت مشتریان است.

بخش کنترل کیفیت

یکی از بخش های مهم سیستم یکپارچه مدیریت واحد های تولیدی (سیموت) بخش کنترل کیفیت آن است در این بخش کاربران قادر خواهند بود عملیات کنترل کیفیت را بطور اتوماتیک انجام دهند. بخش کنترل کیفی به مدیریت این امکان را می دهد تا شرایط کنترلی مناسب و مد نظرش را برای هر محصول تعیین کند. با تعیین شرایط کنترلی توسط مدیریت سازمان، مسئول کنترل کیفی متوجه خواهد بود که برای هر محصولی باید چه موارد کنترلی را مد نظر قرار دهد سپس بواسطه ی نرم افزار پس از نمونه گیری های لازم نمونه ها و توضیحات مربوطه را در سیستم ثبت می کند این نمونه ها و توضیحات به عنوان سابقه در سیستم نگهداری می شوند. از ویژگی های بسیار مهم سیستم کنترل کیفی سیموت ارسال پیام به مسئول کنترل کیفی به هنگام ورود یا خروج کالا است است که این امر بواسطه ی در ارتباط بودن بخش تولید با بخش کنترل کیفی و انبار صورت می‌پذیرد. یکپارچگی سیستم، این امکان را فراهم می‌سازد تا گزارشات جامع و کاملی در اختیار مدیریت قرار گیرد که همین امر منجر به بهبود عملکرد واحد خواهد شد.

  در سیستم سیموت کنترل کیفی برای بخش های مختلفی تعریف شده است; اولین بخشی که کنترل کیفی در آن فعال می شود بخش انبار قرنطینه است در این بخش کنترل کیفی وظیفه دارد با در نظر گرفتن شرایط کنترلی تعریف شده، کیفیت آن ماده را مورد بررسی و اندازه گیری قرار دهد و در صورت داشتن کیفیت مطلوب، اجازه ورود آن را به داخل کارخانه صادر کند. مسئولیت دیگر بخش کنترل کیفی در بررسی مواد و محصولاتی است که در انبار اصلی ذخیره می‌شوند و قبل از ارسال از انبار اصلی به بخش تولید و یا بالعکس، باید توسط بخش کنترل کیفی مورد ارزیابی قرار بگیرند.همچنین در حین فرآیند تولید بخش کنترل کیفی نظارت های لازم بر محصول در جریان تولید را به عمل می آورد تا از مطلوب بودن کیفیت کالای تولید شده اطمینان به عمل بیاورد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید