خزانه داری

حسابداری برای وجوه یکی از پر دغدغه ترین کارهای یک حسابدار است وجوه نقد و سایر موارد موجود در بخش خزانه داری، سیال ترین و با اهمیت ترین و پر ریسک ترین دارایی یک مجموعه تلقی می شوند. همچنین حسابداری برای وجوه یکی از پر حجم ترین فعالیت های یک حسابدار در یک واحد اقتصادی است لذا مهم است کنترل های داخلی  لازم در مورد این این دسته از دارایی ها به خوبی اعمال شوند تا از سوء استفاده و گم شدن این دارایی ها جلوگیری به عمل اید و از سوی دیگر نظارت دقیقی بر چک های صادر شده  اعمال گردد و همچنین از کمبود وجوه نقد با استفاده از برنامه ریزی های دقیق جلوگیری به عمل آورند به هر حال بخش حسابداری برای وجوه از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

وظیفه ی حسابداران در بخش خزانه داری علاوه بر موارد ذکر شده گزارش مقادیر وجوه نقد موجود در سازمان وحسابهای بانکی شرکت، اعلام زمان سر رسید چک های وصولی و صدوری، پیگیری چک های برگشتی، و همچنین محافظت و پیگیری اوراق بهادار نگهداری شده توسط شرکت است لذا لازم است حسابداران این بخش به خوبی هشیار بوده و از دارایی های جاری شرکت محافظت به عمل بیاورند.

در راستای همین اهمییت و مشکلات ذکر شده سیستم های مالی بخشی را تحت عنوان خزانه داری منظور میکنند که وظیفه ی ان خودکار سازی وظایف خزانه دار است این بخش در یک  سیستم توانمند باید قادرباشد تا بتواند عملیات و وظایف حسابداران خزانه دار را به طور دقیق تر و اسانتری پیش ببرد.

در سیستم یکپارچه بر اساس مطالب فوق بخشی را تحت عنوان خزانه داری ایجاد کرده ایم در این بخش شما قادر خواهید بود حسابهای بانکی تان را و چک های مربط به ان حسابها را تعریف کنید و برای هر دسته چک صاحب امضاء خاص را با توجه به اینکه قصد دارید چه کسی یا کسانی حتما چک های مذکور را امضاء کنند تعریف کنید و هچنین چک های دریافتی و پرداختی  را وارد کنید و از سررسید انها باخبر بشوید و تا در مواقع لازم نسبت به نقد کردن چک ها و پر کردن حساب شرکتتان اقدام کنید. همچنین در صورتی که چک های وصولی تان برگشت خورد عملیات حسابداری این دسته از چک ها را از طریق این درگاه به عمل اورید.

همانطور که در سایر بخش ها گفته شد سیموت یک سیستم یکپارچه است لذا بخش خزانه داری نیز به سایر بخش ها متصل است و این اتصال در واقع به ردیابی چک های مختلف و مربوط به خرید یا فروش کمک شایانی خواهد کرد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com

  سبد خرید